Dzięki Floor Studio możemy wygenerować widok obrazujący jak dany typ posadzki będzie się prezentować w wybranym pomieszczeniu. Autorski algorytm renderowania w oparciu o perspektywę wprowadzoną przez administratora pozwala na generowanie podłóg dla różnego rodzaju zdjęć pomieszczeń w różnych kątach.
 
W aplikacji mamy do dyspozycji typowe pomieszczenia mieszkalne, jak sypialnia, kuchnia, salon czy korytarz oraz biurowe. Dla każdego z pomieszczeń możemy wybrać typ i kolor materiałów wykończeniowych (panele lub płytki). Aplikacja obsługuje różne sposoby ułożeń produktów m.in. fuga w fugę, z przesunięciem, karo. Dla wybranej podłogi można wybrać kąt ułożenia: 0, 45 i 90 stopni. Funkcja split view umożliwia nam na wybranie w czasie rzeczywistym dwóch różnych projektów podłogi dla tego samego pomieszczenia, a specjalny suwak pozwala na porównanie wybranych rozwiązań.
Aplikacja Floor studio to także zaawansowany system renderowania. Aby widok podłogi był realistyczny, poszczególne elementy (pojedyncze panele lub płytki) losowane są z puli zdjęć i w czasie rzeczywistym układane w formie posadzki. Dodatkowo system renderowania obsługuje różne typy powierzchni podłóg – np. podłoga z połyskiem wyraźnie odbija stojące na niej przedmioty, podczas gdy podłoga matowa nie da odbicia.
Zakres projektu obejmował także instalację dedykowanego serwera i skonfigurowanie go pod aplikację. Kluczowym elementem wdrożenia była właściwa optymalizacja wykorzystania zasobów podczas generowania renderów aplikacji.
Projekt został wykonany we współpracy z MBT MEDIA.

Zobacz online
Bash, Debian, HTML 5, ImageMagick, JavaScript, Laravel, MySQL, PHP, Sass, Vue
Data wykonania:  listopad, 2017
Powrót