Wisent.org to serwis, którego celem jest zwiększenie dostępu do informacji o żubrach w Polsce oraz zwrócenie uwagi na potrzebę wspierania ochrony tych ssaków. Dzięki zaufaniu ze strony Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) i Stowarzyszenia Miłośników Żubrów (SMZ) mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej inicjatywie, przygotowując dedykowany serwis.
 
Strona Wisent.org powstała w ramach projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe”, a SGGW i SMZ uczestniczyli na każdym etapie budowy serwisu. Dzięki tej współpracy powstał projekt graficzny, a następnie strona wisent.org będąca kompedium wiedzy o żubrach. Sercem projektu jest interaktywna mapa pokazująca skupiska populacyjne żubrów z podziałem na rodzaj hodowli i ich liczbę.
 
Serwis posiada dedykowane funkcjonalności i rozwiązania. Dla klienta przygotowany jest intuicyjny panel umożliwiający edycję treści na stronie, chmura do przechowywania plików oparta na ownCloud, dla użytkowników natomiast został wdrożony system uprawnień, umożliwiający dostęp do wybranych treści.

Zobacz online
CSS 3, HTML 5, JavaScript, ownCloud, PHP, Sass, WordPress
Współpraca od:  grudzień, 2017
Powrót